Симона Халеп преодоля третия кръг на "Уимбълдън"

7253
на 02.07.2016
Симона Халеп преодоля третия кръг на Уимбълдън

Румънката Симона Халеп се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън". Поставената под номер 5 Халеп, полуфиналистка в Лондон през 2014 година, елиминира 26-ата в схемата Кики Бертенс (Холандия) с 6:4, 6:3 за 68 минути.

Бертенс, полуфиналистка на "Ролан Гарос" през миналия месец, започна добре и проби в първия гейм, но след това съперничката й доминираше на корта. Румънката пропиля аванс от 4:2, но след 4:4 тя взе пет поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 3:0 във втория, което се оказа решаващо. Халеп допусна едва 11 непредизвикани грешки в срещата, само 3 от които във втория сет.

На осминафиналите румънката ще се изправи срещу победителката от двубоя между Ализе Корне от Франция и американката Мадисън Кийс, която е поставена под номер 9.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ГОРЕЩО В ПИК TV! Военен прокурор с нови подробности за катастрофата с Кирил Петков - до два месеца става ясно има ли превишена скорост на колата на НСО (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Военен прокурор с нови подробности за катастрофата с Кирил Петков - до два месеца става ясно има ли превишена скорост на колата на НСО (ВИДЕО)