ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Сингапур затваря от вторник изцяло границите си, след като там бяха регистрирани първите два смъртни случая вследствие на коноранируса, предаде Асошиейтед прес.
Властите вече забраниха достъпа за граждани на няколко държави и изискват от всички краткосрочно пребиваващи да спазват 14-дневна домашна карантина. От 24 март обаче правителството забранява на всички тях да влизат или преминават транзитно през града-държава.
В изявление правителството днес отбеляза, че мярката ще намали риска от внасяне на заразата отвън и освобождава ресурси, които ще се съсредоточат върху гражданите на страната. То уточни, че сингапурски граждани, постоянно пребиваващи и чужденци с дългосрочно разрешително за работа могат да се върнат, но трябва да останат 14 дни под карантина.
В Сингапур, с население от близо 6 милиона души, до момента са регистрирани 432 случая на коронавируса. Вчера бе съобщено за смъртта на 75-годишна сингапурка и 64-годишен индонезийски посетител в страната.


