ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Хотел на Соломоновите острови претендира, че в негова спалня Уилям и Кейт са заченали бебето си, което се роди на 22 юли, пише в. “Мирър”.
Според изчисленията на собствениците на Heritage Hotel Park в столицата Хониара това се е случило на 16 септември миналата година. В този период Уилям и Кейт бяха на обиколка в някои държави от Британската общност.
Две денонощия след раждането си бебето получи и име - Джордж Александър Луи, а спецове се втурнаха да обяснят сложните семейни връзки. Така стана ясно, че първото име идва от това на прапрадядото крал Джордж VI. Бащата на кралица Елизабет II всъщност е роден като Албърт Фредерик Артър Джордж, но когато се качва на престола, приема последното от имената си.
Смята се, че Александър идва от прабабата кралица. Нейното рождено име е Елизабет Александра Мери.
Принцът носи и едно от имената на баща си, който седмица след раждането си е наречен Уилям Артър Филип Луи.
Познавачи считат, че ако един ден новороденият принц седне на трона, ще избере първото от имената си и така ще стане крал Джордж VII. Но дотогава има доста време - малкият принц е трети в линията за наследяване на престола след дядо си Чарлз и баща си.
В залозите преди раждането за това как ще се казва бебето на Кейт водеха Джордж за момче и Александра за момиче.
Междувременно истерията около кралския наследник не стихва. Пъб в Кеймбридж смени името си и вече се казва Форт Сейнт Джордж в чест на малкия принц. Заведението отдели и място за високо столче, което е запазено за бебето, ако то се появи там.
А швейцарският предприемач Люк-Андре Бигс (32 г.) се оказа най-бърз и пръв успя да регистрира домейна georgealexanderlouis.com.


