BG EN

Сирийската армия загуби стратегическия град Идлиб

СВЕТЪТ ДНЕС

Сирийската армия загуби стратегическия град Идлиб

3800
на 29.03.2015
Сирийската армия загуби стратегическия град Идлиб
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стратегическият град Идлиб в северозападна Сирия падна в ръцете на "Фронта Ас Нусра", местният клон на "Ал Кайда". Фронтът съобщи в "Туитър", че градът е "освободен".

Публикувани са и снимки на ликуващи бойци на фронта пред различни сгради, представящи местната управа. Градът падна след 5-дневни ожесточени сражения, при които загинаха 130 души твърди Сирийският център за човешките права. Според директора на центъра Рами Абдел Рахман градът е паднал, след като в офанзивата се включили 2000 бойци, които го нападнали от всички страни с 40 коли.

След град Рака на река Ефрат, завзет от групировката "Ислямска държава" през 2013 г., Идлиб е вторият голям провинциален град, над който правителствените сили губят контрол в хода на 4-годишния конфликт. /МИА /ТАСС

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК