BG EN

Сирийският конституционен комитет започва работа

Близък изток

Сирийският конституционен комитет започва работа

3951
на 30.10.2019
Сирийският конституционен комитет започва работа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Женева започва работа Сирийският конституционен комитет. В него участват 150 души - по 50 представители на правителството, опозицията и гражданското общество в страната. 

препоръчано

Основната цел на комитета ще бъде създаването на нова Конституция на Сирия, която да спомогне за политическото регулиране на конфликта в страната.

Часове преди началото на форума, инициативата беше приветствана от външните министри на Русия, Турция и Иран, предава БНТ.

Според тях, процесът ще бъде дълъг и сложен, и ще изправи страните пред множество предизвикателства. Лавров, Чавушоглу и Зариф за пореден път заявиха, че запазването на териториалната цялост на Сирия остава един от основните приоритети.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза - ще свърши ли скоро войната в Близкия изток: Европа се самоунищожава, Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин и Си Дзинпин (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза - ще свърши ли скоро войната в Близкия изток: Европа се самоунищожава, Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин и Си Дзинпин (НА ЖИВО)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК