Имаме възможност да нанесем ответен удар на Запада, коментира зам.-министър на външните работи
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Сирийският режим няма да отстъпи пред заплахите с военна сила на Запада, дори ако се стигне до Трета световна война. Това заяви днес сирийският зам.-министър на външните работи Фейсал Мокдад, цитиран от АФП и БТА.
"Сирийското правителство няма да промени позицията си, дори ако се стигне до Трета световна война. Никой сириец не може да пожертва независимостта на страната си", заяви Мокдад.
Взети са всички мерки и сирийският режим е готов да нанесе ответен удар, добави той, като отказа да разкрие как точно ще стане това.
"Режимът в Дамаск мобилизира съюзниците си като Русия и Иран срещу оста, водена от САЩ и Франция, които се подготвят за удар срещу него. Това е наше право и нашите съюзници ни предлагат всякаква подкрепа", заяви Мокдад, но отново не разкри конкретни подробности.
Сирия ще нанесе военен удар по Турция и Йордания, ако те вземат участие във военна операция срещу Дамаск, закани се още Мокдад. „Дамаск ще нанесе ответен удар не само по Израел, но също така и по Йордания и Турция ако тези държави по някакъв начин вземат участие в евентуална военна операция срещу Сирия. Когато започне войната, никой няма да може да контролира ситуацията. Считаме, че всяка атака срещу Дамаск ще донесе хаос в целия регион, а и не само в него. Турция и Йордания трябва два пъти да помислят преди да вземат участие във военни действия срещу Сирия”, заяви Мокдад.
Мокдад призова американските конгресмени да не одобряват удара по Сирия, предложен от американския президент Барак Обама. Той от своя страна по-рано днес изрази увереност, че Конгресът ще го подкрепи.


