Скандалът с предполагаемо "черно тото" в Ла Лига се разраства

17469
на 05.06.2019
Скандалът с предполагаемо черно тото в Ла Лига се разраства

Полицията в Испания разследва срещата от последния 38-и кръг на Ла Лига между Валядолид и Валенсия, играна на 18 май. Вестник "Мундо Депортиво" съобщава, че седем футболисти от отбора на Валядолид са заподозрени, че са манипулирали мача, който Валенсия спечели с 2:0.

Според информация от следствието седмината са участвали в схема, в която се предвижда Валядолид да загуби и в двете полувремена. В последствие гостите печелят двубоя с голове в 36-ата и 52-ата минута.

Посочва се, че в уговорката участвали само футболисти на домакините, а ръководството на клуба не е знаело за намеренията им.

Благодарение на победата с 2:0 като гост Валенсия си осигури място в Шампионска лига, а за Валядолид срещата бе без особено значение, след като тимът вече си бе гарантирал оставане в елита.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)