Скандалът с ЦСКА в чужбина - крайно неприятен, "армейците" шокирани - ето подробности

24468
на 19.07.2019
Скандалът с ЦСКА в чужбина - крайно неприятен, армейците шокирани - ето подробности

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Юношите на ЦСКА от набор 2004 бяха дисквалифицирани по скандален начин от неофициалното световно първенство "Готия къп", което се провежда в Швеция.

В мача от 1/16-финалите на турнира вчера ЦСКА се изправи срещу местния Ханинге. В четирите си двубоя до момента "армейците" бяха отбелязали 34 гола и не бяха допуснали нито един.

Срещу Ханинге "червените" повеждат с гол на Йоан Борносузов в 9-ата минута, а след това започват скандални отсъждания на съдията, който е швед.

Ето какво разказва пред официалния сайт на ЦСКА треньорът на въпросната младежка формация на "армейците" -  Атанас Борносузов:

"В 12-ата минута противников състезател удари без топка Йоан Лозанов, той попита съдията защо не го санкционира, а реферът му показа директен червен картон като обясни, че е видял как Лозанов изблъсква съперника си. Минути след това останахме с 9 души. Отсъдиха несъществуващ фаул на Иван Аврамов, който по-рано беше получил жълт картон за оспорване на решение за тъч. Юношите на Ханинге започнаха да крещят "картон, картон!", съдията веднага реагира, вдигна втори жълт на Аврамов и го изгони. Докато напускаше терена, един от треньорите на шведите го удари в гръб и започна да го души! Скандално и неприемливо! Не вярвахме на очите си! Грубата игра от страна на домакините продължи. Безобразното съдийство - също.

В добавеното време на първото полувреме съперникът ни отново получи шанс да изпълни пряк свободен удар от несъществуващ фаул пред нашето наказателно поле. Реферът построи стената на 11 метра, вместо на 9,15. Моят помощник Калоян Генов попита дежурния делегат защо разстоянието е толкова голямо, а отговорът беше, че минимумът е 9,15, а след това стената може да бъде поставена на колкото метра прецени арбитърът. Хенинге изравни с гол от този фаул", разкри Борносузов.

"Дори и с 9 души, ние излязохме на терена за старта на второто полувреме. Някои сайтчета в България излъгаха, че сме се скрили и съм извадил отбора. Това е долна лъжа! Бяхме готови да играем с 9 състезатели, не ни беше страх. Но съдията обясни, че прекратява мача, защото не е убеден за сигурността си и че може да се доиграе без произшествия. Бяхме шокирани!

Веднага отидохме в централата на организаторите и пуснахме жалба. Казаха ни да чакаме решение. Обадиха ми се в 12:30 часа местно време (01:30 българско) и ми съобщиха, че сме дисквалифицирани за непристойно поведение. Три часа по-рано от Хенинге вече знаеха и обявиха, че печелят служебно срещу нас. Възмутени сме! Видимо бяхме най-добрият отбор в турнира, вкарахме 34 гола в 4 мача и не допуснахме нито 1. Единственият начин да ни спрат беше като ни дисквалифицират.

Постъпиха грозно с децата, подиграха се с труда им. Всички пристигнахме в Швеция с голямо желание да премерим сили с чуждестранни отбори, а за нещастие ще си тръгнем с лошо спомени и много огорчени от развитието на събитията", сподели още треньорът на ЦСКА.

"Армейците" се прибират в родината в неделя и продължават подготовката си за старта на новия сезон.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)