BG EN

Скача цената на "Синя зона" в Пловдив

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Скача цената на "Синя зона" в Пловдив

12617
на 30.11.2015
Скача цената на Синя зона в Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Цената за едночасов престой в „Синя зона" в Пловдив ще бъде увеличена от 1 лв. на 1,50 лв. Това заяви кметът на града Иван Тотев, който уточни, че новият ценоразпис ще влезе в сила от юни 2016 година, съобщава "Дарик".

препоръчано

Освен това „Синя зона" ще работи и в събота, като това се предвижда да стане от май месец. От януари пък се увеличава глобата за поставена скоба от 20 на 30 лева.

Иван Тотев обясни, че това са мерки, които би трябвало да мотивират пловдивчани да не използват толкова често автомобилите си, а да наблегнат на алтернативен транспорт.

Причина за налагането на тези мерки пък е намаляването на данъка на над 120 000 автомобила, което от своя страна се очаква да доведе до новорегистрирани автомобили и увеличаване на колите в града.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК