BG EN

Слави: Ако отидем на нови избори, виновници ще са Бойко Борисов и Кирил Петков

ГОРЕЩО
Акценти

Слави: Ако отидем на нови избори, виновници ще са Бойко Борисов и Кирил Петков

281554
на 18.07.2024
Слави: Ако отидем на нови избори, виновници ще са Бойко Борисов и Кирил Петков
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вчерашната среща между представителите на Демократична България и „Има такъв народ“ създаде възможността за основа на умерени, експертни и практични разговори по политики и приоритети. Останах приятно изненадан от поведението на представителите на ДБ, което крайно се различава в момента от поведението на ПП и техните лидери.

препоръчано

Изглежда, че в момента ДБ са заложници на болните амбиции и инфантилизма на Кирил Петков, който смята себе си за самодостатъчен фактор, за да вземе егоистичното решение да изпрати страната на нови предсрочни избори. Дълго време точно Кирил Петков говореше, че отговорността се носи от мандатоносителя. Особено, ако е носител на първия или на втория мандат.

Е, Кирил Петков абдикира от втория мандат, преди да го получи, доказвайки абсолютната си политическа несъстоятелност. Опита се да прикрие тази несъстоятелност зад една безумна декларация. Е, пак не успя. В крайна сметка, политическите срамотии не могат да бъдат скрити зад малък парапет под формата на декларация.

Разберете ме правилно. От вчерашната среща с ДБ стана безпределно ясно, че ДБ имат желание да водят смислен и практичен разговор с останалите политически сили за излизане от социалната, икономическа и политическа криза. Докато Кирил Петков, Асен Василев, Николай Денков и Лена Бориславова взривяват собствения си коалиционен партньор в това му желание.

Какво предстои? Президентът Радев трябва да връчи третия мандат. Най-логичното е той да избере да го връчи на „Има такъв народ“, защото ние сме единствените в този парламент, които можем да водим разговори с всички останали парламентарни групи. Това ще е последният шанс за търсене на здрав разум в този парламент.

И ако случайно здравият разум не се намери, сега ще ви кажа кои ще са виновниците България да иде на нови избори. Единият се казва Бойко Борисов, другият е Кирил Петков. Единият заради егото си, а другият заради политическия си инфантилизъм. Ще видим дали двамата ще проявят някакъв разум или ще ходим на избори. Само че този път няма да могат да се скрият зад евроатлантизма.

Слави Трифонов, Фейсбук

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 24 юли: Лъвът да не парадира с интелигентност, приемлива безнес оферта за Скорпиона САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 24 юли: Лъвът да не парадира с интелигентност, приемлива безнес оферта за Скорпиона
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Тандемът Борисов - Пеевски няма алтернатива! Доган отиде в небитието - собствените му хора му се подиграват (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Тандемът Борисов - Пеевски няма алтернатива! Доган отиде в небитието - собствените му хора му се подиграват (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента