BG EN

След 17 години: Извършиха първа екзекуция в САЩ, задават се още пет

Америка

След 17 години: Извършиха първа екзекуция в САЩ, задават се още пет

14661
на 14.07.2020
След 17 години: Извършиха първа екзекуция в САЩ, задават се още пет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В САЩ днес за първи път от 17 години бе изпълнена смъртна присъда, издадена на федерално равнище, предадоха световните агенции, цитирани от БТА, като се позоваха на комюнике на министерството на правосъдието.

препоръчано

Даниъл Луис Лий, бял супремасист, признат за виновен по обвинения в убийството на тричленно семейство през 90-те години на миналия век, бе екзекутиран със смъртоносна инжекция в щата Индиана. Той бе обявен за мъртъв в 8.07 ч. източноамериканско време (15.07 ч. българско време).

Тази нощ Върховният съд на САЩ постанови, че за първи път от 17 години може да бъде изпълнена смъртна присъда, издадена от федерален съд. Решението беше взето с 5:4 гласа. По този начин Върховният съд на САЩ отмени решение на федерален апелативен съд в окръг Колумбия, което забраняваше изпълнението на смъртни присъди на федерално равнище.

Тази седмица в страната трябва да бъдат извършени още пет екзекуции.

Федералните власти в САЩ за последно са изпълнявали смъртна присъда през 2003 г. Оттогава в страната действа своеобразен неофициален мораториум, защото няма съгласувани правила за използването на смъртоносни инжекции. През последните години екзекуции се извършват само в някои щати, отбелязва ТАСС.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК