След един от най-паметните обрати в историята - Клопо с култова фраза

23480
на 08.05.2019

Ливърпул загуби с 0:3 на "Камп Ноу" от вдъхновен тим на Барселона и Лионел Меси в уникална форма. В 1/2-финалите на Шампионска лига обаче предстоеше мач-реванш между съответните грандове.

Мърсисайдци влязоха в битката на "Анфийлд" без два от топ асовете си в атака - Мохамед Салах и Роберто Фирмино, а обрат в крайния резултат изглеждаше по-скоро фантастичен.

До почивката на спора на Острова Пуул поведе с гол на Дивок Ориги. Секунди преди старта на второто полувреме телевизионните камери пък уловиха разговор между Юрген Клоп (мениджър на Ливърпул) и готвещият се да влезе като резерва на терена халф - Жоржиньо Вайналдум. Клопо с видимо широка усмивка даваше указания на полузащитника.

А това, което последва е футболно чудо от сериозни размери. Два бързи гола на резервата Вайналдум. Заспиване на защитата на Барса при корнер и още едно попадение на Ориги за 4:3 в полза на Пуул в общия резултат.

Ето какво казва Клоп за въпросния гол на Дивок, а и самата среща.

"Аз ли?", на въпрос за заслугата на Клоп за обрата.

"Дори не разбрах как вкарахме последния гол. Видях топката във вратата. Представа си нямам какво стана", култово отсече Клопо.

"Всички суперлативи са за футболистите. Сърце, характер, непримиримост. Видях Джеймс Милнър да плаче след мача. Представяте ли си за какво желание говорим? Невероятно е да победиш може би най-добрия отбор в света и то по такъв начин. Благодаря на всеки един от футболистите за сърцатата и мъжка игра", допълни още германският специалист.

На финала на надпреварата Ливърпул ще играе с Аякс или Тотнъм.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден