СЛЕД ЗРЕЛИЩЕ: Испания удари болезнено Германия в 119-ата минута

16618
на 05.07.2024

Испания е първият полуфиналист на Европейското първенство по футбол в Германия през 2024 година.

"Ла Фурия роха" изигра паметен двубой срещу домакините на континенталната надпревара, завърши 2:1 в тяхна полза след изиграването на продължения. Сблъсъкът в Щутгарт предложи невероятна драма и футболни моменти, които ще му отредят място в съкровищницата на великите мачове от Европейски първенства.

Редовното време завърши при резултат 1:1, като всичко започна след паузата, когато ранен гол на Дани Олмо помогна за испанската преднина. Германия не се отказа до самия край и в 88-ата минута Флориан Виртц изравни.

Оттам насетне хората на Нагелсман натиснаха здраво и имаха някои добри ситуации за пълния обрат. Срещу тях се оказа и главният съдия Антъни Тейлър, който не даде дузпа за игра с ръка в 107-ата минута.

Така кулминацията настъпи 60 секунди преди края на вторите 15 минута. Едно центриране към Мерино бе превърнато в безценен гол от баския халф и то прати испанците в полуфиналната фаза на надпреварата, където опонент на иберийците ще бъде някой измежду Франция или Португалия.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден от новата работна седмица: Раците да не харчат, хармония и успех за Везните САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден от новата работна седмица: Раците да не харчат, хармония и успех за Везните
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Пеевски: Не съм говорил с Доган - той е на ход! Призовавам го за среща. Чакъров натиска областни ръководители да не идват на срещата, не му прави чест (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Пеевски: Не съм говорил с Доган - той е на ход! Призовавам го за среща. Чакъров натиска областни ръководители да не идват на срещата, не му прави чест (ВИДЕО)