BG EN

СЛЕД ПРИЗИВА НА ПЕЕВСКИ! Кметът на Кърджали забрани тронитетките по тротоарите и пешеходните зони

ГОРЕЩО
Акценти

СЛЕД ПРИЗИВА НА ПЕЕВСКИ! Кметът на Кърджали забрани тронитетките по тротоарите и пешеходните зони

41950
на 07.05.2025
СЛЕД ПРИЗИВА НА ПЕЕВСКИ! Кметът на Кърджали забрани тронитетките по тротоарите и пешеходните зони
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на Община Кърджали Ерол Мюмюн, забрани тротинетките и велосипедите по тротоарите и пешеходните зони. Това става след призива на лидера на ДПС-ново начало Делян Пеевски за въвеждането на стриктни изисквания и строг контрол за използването на тротинетки.

препоръчано

Предложените от него мерките включват регистрация на тротинетките, ограничение на скоростта и ползването им задължително с предпазни средства.

При отдаване под наем, компаниите-рентиери трябва да са длъжни да гарантират, че наемателите отговарят на изискванията на закона - възраст над 16 години и предпазни средства, гласи още предложението на лидера и председател на парламентарната група на ДПС-Ново начало.

“Със заповед на кмета на община Кърджали Ерол Мюмюн се забранява движението на индивидуални електрически превозни средства / тротинетки/ и на такава, задвижвани чрез бутане с крак по тротоарите и във всички пешеходни зони.

Със същата заповед е забранено и движението на велосипеди, с изключение на зоните обозначени със съответния знак.

Контрол по изпълнение на заповедта е възложен на директора на ОДМВР-Кърджали“, се посочва в заповедта.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за последния ден на май САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за последния ден на май
ПИК TV x
Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО) Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК