ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Украинската столица Киев беше подложена на масирана руска въздушна атака тази сутрин, часове след изтичането на обявеното с посредничеството на САЩ тридневно примирие, предаде Франс прес. То изтече точно в 00 часа.
"Вражески дронове са над Киев. Моля, не излизайте навън, докато тревогата не бъде отменена“, написа началникът на столичната градска военна администрация Тимур Ткаченко, като съобщи и за отломки, падащи върху жилищна сграда в Оболонски район на столицата.
Володимир Зеленски заяви, че Русия няма никакво намерение да сложи край на войната в Украйна, както и че Киев се подготвя за нови атаки.
Това е първата въздушна тревога в Киев от 8 май, отбелязва АФП, цитирани от Нова телевизия.
Тридневното прекратяване на огъня, обявено от президента на САЩ Доналд Тръмп, започна в събота, 9 май, когато Русия чества Деня на победата на Съветския съюз над нацистка Германия във Втората световна война.
И двете страни се обвиниха взаимно в нарушаване на примирието. През уикенда Украйна обвини Русия в атаки с дронове в източната и южната част на страната, а Москва на свой ред обвини Киев в нападение срещу Белгородска област.


