BG EN

Следващата фаза от преговорите по Кипърския въпрос стартира на 11 април

Европа

Следващата фаза от преговорите по Кипърския въпрос стартира на 11 април

5251
на 05.04.2017
Следващата фаза от преговорите по Кипърския въпрос стартира на 11 април
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Преговорите по Кипърския въпрос ще продължат следващата седмица, на 11 април, след като бяха прекъснати в продължение на два месеца, обявиха от Организацията на обединените нации (ООН), съобщава Анадолската агенция, цитирана от Фокус.

препоръчано

Преговорите ще бъдат подновени, след като Специалният представител на ООН за Кипър Еспен Барт Айде проведе консултации с турската и гръцката страни. Това заяви пред репортери в Ню Йорк говорителят на организацията Стефан Дуярич.

Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш се срещна в Брюксел с лидера на кипърските турци Мустафа Акънджъ, който потвърди, че разговори на 11 април ще има.

„Надявам се това ново начало да донесе положителни резултати за всички в Кипър, региона и другите заинтересовани страни“, заяви Акънджъ.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК