BG EN

Следващите избори за ЕП могат да сложат край на ЕС, прогнозира британско издание

СВЕТЪТ ДНЕС

Следващите избори за ЕП могат да сложат край на ЕС, прогнозира британско издание

7595
на 07.09.2018
Следващите избори за ЕП могат да сложат край на ЕС, прогнозира британско издание
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Следващите избори за Европейски парламент могат да сложат край на Европейския съюз, пише британският вестник "Дейли експрес" - издание, което е известно с антиевропейските си позиции.

препоръчано

Подкрепата за центристката партия на френския президент Еманюел Макрон е спаднала, а нейната преднина пред националистите на Марин льо Пен преди изборите за Европейски парламент през май сега е само с три процента, сочи проучване. Предстоящите избори вече се очертават като ожесточена битка между центристки, проевропейски партии като партията на Макрон "Република, напред!" и твърди лидери отдясно и крайнодясно като Националното обединение на Марин льо Пен, които обещаха да променят политическото статукво след десетилетие, помрачено от финансови и имиграционни кризи.

Анализът на националните проучвания, проведени от Ройтерс през юли, показа, че евроскептичните партии от дясната част на политическия спектър вероятно ще разширят парламентарната си подкрепа през май, като евентуално ще спечелят 15 - 20 процента от 705-те места в Европейския парламент.

Европейските избори са важни както като показател, така и като морален елемент за избирателите, защото могат да определят кой ще ръководи основните европейски институции, включително Европейската комисия, пише британското издание.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК