BG EN

Сливенският съд даде ход на делото на Лечков срещу държавата

Темида

Сливенският съд даде ход на делото на Лечков срещу държавата

5779
на 12.03.2015
Сливенският съд даде ход на делото на Лечков срещу държавата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сливенският окръжен съд даде ход на делото на Йордан Лечков срещу държавата за нанесени неимуществени вреди, съобщи Фокус. Делото се гледа в отсъствие на ищеца. На днешното заседание съдия Снежана Бакалова изслушва показанията на четирима свидетели.

препоръчано

Това са съпругата на Йордан Лечков Светлана, кметският екип на Лечков: финансовият му заместник Нели Енергиева, юристът Елеонора Христова и строителният предприемач Стефан Шевкенов. Съдът разглежда и представената експертиза за направените от Лечков и защитата му разноски по делото. На 25 март 2011 година Окръжният съд в Стара Загора обяви Йордан Лечков за невинен по обвинение за търговия с влияние и измама.

Йордан Лечков настоява да получи компенсация от 552 хиляди лева. От тях 450 хиляди за причинени неимуществени вреди, 2 000 лв. за имуществени и над 99 хил. лв. – обезщетение за забава. Съгласно Конституцията на Република България държавата отговаря за вреди, причинени от незаконни актове или действия на нейни органи и длъжностни лица.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите приеха важни промени в Кодекса на труда и се захванаха със Семейния кодекс (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите приеха важни промени в Кодекса на труда и се захванаха със Семейния кодекс (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК