BG EN

Словашката армия подготвя резервисти, предлага им по 600 евро годишно

ЕС

Словашката армия подготвя резервисти, предлага им по 600 евро годишно

5128
на 26.08.2016
Словашката армия подготвя резервисти, предлага им по 600 евро годишно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Словашкият министър на отбраната Петер Гайдош заяви, че армията на страната е обявила началото на подготовка на активен военен резерв, който в момента не съществува, предаде ТАСС.

препоръчано

„Досега система за активен резерв в страната не е съществувала – ситуацията трябва да се промени“, заяви Гайдош. Според него броят на подготвените резервисти ще зависи от финансирането на армията. Засега се предлага подготовката на 50 души през 2017 г, а до 2020 г. на 257 души. Резервистите ще получават професии, които ще бъдат пригодени и за мирно време като сапьори или химици. Армията ще ги използва при природни бедствия. 

След провеждането на 75% от обучението всеки резервист ще получава по 600 евро годишно. При привикване на военни учения или при помощ при природни бедствия те ще получават отпуск от работното си място, а армията ще му заплати допълнително заплата съгласно войнското му звание. 

Задължителната военна служба от отменена в Словакия през 2006 г. В момента в професионалната ѝ армия има около 13 хил. военнослужещи. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Експертът доц. Костов за т.нар. рейнджъри от Петрохан: Не са подали нито един сигнал за 4 години. Не е имало нужда от тяхното присъствие там (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Експертът доц. Костов за т.нар. рейнджъри от Петрохан: Не са подали нито един сигнал за 4 години. Не е имало нужда от тяхното присъствие там (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК