BG EN

Словашкото правителство осъжда атаките над мюсюлманки

Европа

Словашкото правителство осъжда атаките над мюсюлманки

4100
на 08.09.2016
Словашкото правителство осъжда атаките над мюсюлманки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Словашкото Министерство на вътрешните работи осъди в специално заявление увеличаващите се нападения срещу мюсюлманките в страната.

препоръчано

„Случаите на словесни и физически нападения срещу мюсюлмански жени стават все по-чести в Словакия. МВД смята за недопустими всякакви прояви на расова и религиозна нетърпимост и заедно с това изразява съжаление, че леснораними граждани, на които Словакия е предоставила убежище от насилие, се чувстват в опасност от престоя си в страната“, гласи заявлението, разпространено на сайта на ведомството.

Министерството посочва многократните нападения срещу бивша жителка на Сомалия, която получи заедно със сина си право да живее в Словакия. През последната година тя бе многократно словесно и физически нападана на обществени места от неизвестни лица, само защото носи традиционната за мюсюлманките бурка.

„Сега тази жена отново (както в Сомалия – ред.) се бои да отвори вратата на жилището си, защото се бои за сигурността на себе си и на сина си, който е присъствал при всичките нападения срещу нея (в Словакия – ред.)", подчертава МВД.

Братиславският вестник SME написа, че 24-годишната Хадра Абдиле, за която става дума в документа на МВР, е била нападана 6 пъти. Последният път я нападнал в трамвая млад мъж, който смъкнал фереджето от главата, след което я ударил по лицето, като й избил един зъб.

„Нападна ме и крещя срещу мен заради цвета на кожата ми“, разказа Абдиле на журналистите. При едно от нападенията някакви млади хора хвърляха камъни по нея и сина й, а при друго й отнеха чантата с всички пари и документи.

„Когато отидох в полицията, разказах всичко, там си записаха всичко, а след това ме глобиха, че съм си загубила документите“, сподели Абдиле.

Най-много я поразява безучастността на свидетелите на подобни насилствени действия. 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК