BG EN

Случаите на COVID-19 в света вече са над 256 милиона

СВЕТЪТ ДНЕС

Случаите на COVID-19 в света вече са над 256 милиона

3071
на 21.11.2021
Случаите на COVID-19 в света вече са над 256 милиона
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над 256 540 000 случая на коронавирус са били регистрирани по света от началото на пандемията, съобщи агенция Франс прес, цитирайки свое преброяване въз основа на официални информации към 11 ч. по Гринуич или 13 ч. българско време днес.

препоръчано

Според Световната здравна организация (СЗО) обаче реалният брой на смъртните случаи може да е от два до три пъти по-висок. СЗО се аргументира със свръхсмъртността в държавите.

Регистрираният брой на случаите на коронавирус по света е само част от реалния, отбеляза АФП, цитирана от БТА. С увеличаването на наличните тестове и подобряването на методите за проследяване на контактите на заразените, броят на отчитаните случаи като цяло е нараснал. Много от по-леките и безсимптомните случаи обаче все така не биват отчитани.

Огромното мнозинство от заразените с коронавируса оздравяват. Част от тях обаче продължават да имат симптоми със седмици и дори с месеци.

Вчера по света са били регистрирани над 478 хиляди нови случая на коронавирус. 6246 заразени са починали. Най-много смъртни случаи през последното денонощие има в Русия (1252), следвана от Полша (382) и Украйна (377).

САЩ са най-тежко засегнатата от пандемията държава, с най-много заразени (47,701 милиона) и починали (над 771 хиляди). Следват Бразилия (повече от 612 хиляди починали от 22,012 милиона заразени), Индия (над 465 хиляди починали от 34,510 милиона заразени), Мексико (повече от 292 хиляди починали от 3,862 милиона заразени) и Русия (над 264 хиляди починали от 9,331 милиона заразени).

Перу е на първо място по брой смъртни случаи на 100 хиляди жители (609). Следват България (390), Босна (372), Черна гора и Република Северна Македония (по 356) и Чехия (300).

По региони, най-тежко засегнати са Латинска Америка и Карибите (над 1,534 милиона починали от 46,446 милиона заразени). Следват Европа (повече от 1,482 милиона починали от 80,774 милиона заразени) и Азия (над 889 хиляди починали от 56,781 милиона заразени). Най-слабо засегнатият регион е Океания (3156 починали от близо 293 хиляди заразени).

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК