СЛУЧИ СЕ: В Англия наказаха Манчестър Сити

236024
на 19.12.2023

Манчестър Сити беше глобен със 120 000 британски лири (151 740 долара) от Футболната асоциация (ФА), след като техни играчи наобиколиха съдия по време на драматичното равенство 3:3 срещу Тотнъм във Висшата лига по-рано този месец.

Няколко футболисти на Сити се струпаха около съдията Саймън Хупър в края на мача, след като той спря играта, когато Джак Грийлиш се насочи към вратата на лондончани.

Реферът отсъди нарушение срещу голмайстора на "небесносините" Ерлинг Холанд в тази ситуация, въпреки че топката беше притежание на Сити, припомня БТА.

"Манчестър Сити призна, че техните играчи са се държали по неподходящ начин в 94-ата минута на мача. Независима регулаторна комисия наложи тази санкция след изслушване на всички страни", се казва в изявление на ФА.

Джак Грийлиш даде преднина на домакините от Манчестър в 81-та минута и публиката вече виждаше десетата победа за Сити тази година, но Кулушевски бе точен в 90-ата минута. Така шампионите направиха трето поредно равенство във Висшата лига и останаха зад Ливърпул с пасив от една точка.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете