"Смърфовете" надвиха ЦСКА 1948

16915
на 03.03.2020
Смърфовете надвиха ЦСКА 1948

Настоящият носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА 1948 и се класира за полуфиналите на турнира. На своя стадион "смърфовете" стигнаха до успеха с попадения на Димитър Илиев от дузпа и Бирсент Карагерен. Димо Атанасов от гостите в мача пък бе изгонен в 62-ата минута за два жълти картона.

Локо започна много силно двубоя, а още в 6-ата минута Лукас Масоеро направи фрапантен пропуск и от няколко сантиметра не уцели празната врата, а прати топката в напречната греда.

Все пак Локомотив успя да вкара през първото полувреме. Карагерен влезе в наказателното поле и стреля, Димо Атанасов се хвърли на шпагат, но спря топката с ръка и съдията посочи бялата точка. Димитър Илиев бе точен от дузпа в 42-ата минута.

Изходът на двубоя бе решен в рамките на няколко минути. Първо в 62-ата Димо Атанасов фаулира отзад Димитър Илиев и спря опасна атака. Съдията Никола Попов показа втори жълт картон на играча на ЦСКА 1948 и той се прибра под душовете, акцентира "Гол".

След 5 минути Бирсент Карагерен реализира второто попадение за тима воден от Бруно Акрапович и реши всичко във футболния мач.