Собственичката на "Афера" Веска Томова осъдена повторно от Яне Янев за клевета! Адвокат Василев пред ПИК: Нейната функция е да очерня хората, медията й играе ролята на трол!

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Собственичка на на жълтата медия Афера Веселина Томова бе призната за виновна и от Варненския апелативен съд за виновна по дело за обида, което води срещу нея Яне Янев.
По делото са били предявени 3 иска с правно основание чл. 49 от Закона за задълженията и договорите – за присъждане на обезщетение за неимуществени вреди от непозволено увреждане. Размерът на предявените искове е за общо 9000 лева.
Първоинстанционният съд ги е уважил частично и е осъдил Томова да заплати общо сумата от 4500 лева. Същата е обезщетение за причинени неимуществени вреди, чрез препубликуване в раздел „Скандално“ на електронния сайт на изявление от социалната мрежа на трето лице, съдържащо обидни и клеветнически изрази.
Част от присъденото обезщетение (1500 лв.) е за неимуществени вреди от разпространяване и разгласяване в afera.bg на изявление, чийто автор не е Янев.
Апелативните магистрати са потвърдили решението на колегите си.
"Има не само медийни тролове, както напоследък се говори в публичното пространство, но има и цели информационни агенции, които играят такава функция. И една от тях е "Афера". Нейната функция е да очерня хора. Това е цялата работа. Крайно време е да започне да си получава заслуженото.
Не вярвам ВКС изобщо да допусне евентуална жалба на "Афера". Така, че най-вероятно нещата по този казус ще приключат още тук", заяви пред ПИК адвокат Василев, който защитава Яне Янев.
Дела срещу "Афера" води и собственикът на агенция ПИК Недялко Недялков, като цената на исковете срещу Веселина Томова възлизат на 347 000 лева.
Недялков спечели първото дело за клевета срещу Томова. Издателят, обаче обжалва размера на наложеното обезщетение от 5000 лева и се надява то да бъде увеличено от следващите съдебни инстанции.
Известният политолог Антон Тодоров също е завел дело за обида срещу Томова.


