Обвинител номер едно разпореди пълна ревизия на дейността на ексшефа на службата Бойко Найденов
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Обвинител номер 1 Сотир Цацаров е разпоредил "цялостна ревизия на Националната следствена служба за дейността й за периода от 28 януари 2011 до 31 октомври 2013 г.". Това става ясно от заповед на Цацаров от 12 ноември, съобщи Дневник.бг.
В заповедта на Цацаров е записано, че проверката е планирана в Плана за действие на Прокуратурата на Република България, който е приет от Висшия съдебен съвет (ВСС) през юли.
Директорът на Националната следствена службаБойко Найденов подаде оставка в началото на ноември. Тогава като мотиви за напускането си той посочи лични причини. Източници от държавното обвинение обаче коментираха, че след като Цацаров стана главен прокурор, Найденов е бил изолиран.
Ревизията започва следващия понеделник и ще продължи до 6 декември.
Както ПИК съобщи първи, Сотир Цацаров даде пълната си подкрепа на и.д. шеф на Софийската градска прокуратура Евгени Диков за нов ръководител на Националната следствена служба. Той и още четирима членове на Висшия съдебен съвет издигнаха кандидатурата на Диков.


