BG EN

Софиянски: В служебния кабинет най-важен ще бъде министърът на финансите

ТОП НОВИНАТА

Софиянски: В служебния кабинет най-важен ще бъде министърът на финансите

1859
на 21.02.2013
Софиянски: В служебния кабинет най-важен ще бъде министърът на финансите
Автор:   Явор Белчев
Служебният кабинет ще овладее ситуацията, защото основната му цел е оперативна работа. В него най-важен е министърът на финансите. Иначе служебното правителство ще решава въпроси, за които няма да е нужно съгласието и становището на Народното събрание. Това твърди пред "Стандарт" бившият служебен премиер на България Стефан Софиянски. "В тази ситуация служебното правителство ще действа по-добре, защото ще се избегнат конфликти. Иначе досега парламентът бе център на непрекъснати политически конфронтации. Когато има служебно правителство, това го няма, и то ще си върши работата в по-спокойна обстановка. Когато аз бях на този пост, Харалампи Анчев отговаряше като служебен министър за провеждането на изборите. Иначе беше министър на правосъдието. Помните ли някой през 1997 г. да се е оплакал от изборите, че са манипулирани? Не. Харалампи, да е жив и здрав, направи едни коректни избори", категоричен е Софиянски. "Най-подходящ за служебен министър-председател е човек от академичните среди. Например в Стопанската академия в Свищов има много кадърни хора, които стават за този пост. Може да е и някой коректен бизнесмен, дори не изключвам да се потърси банкер. Колкото до протестите, надявам се да утихнат. Едва ли ще бъдат прекратени, но ситуацията трябва да се стабилизира", завърши Софиянски.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО) Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК