ГОРЕЩО
Йотова на Илиева нива: Задачата ни е да оставим мирен свят за децата си - да няма никога повече майчини и детски сълзи, и прекършени криле на деца
Мъж оцеля по чудо след скок от 6-ия етаж
Антон Кутев РАЗКРИ предизборната стратегия на Радев - ето какво е довело до успеха му
Мощни гръмотевични бури настъпват към Северозападна България
Панделиева за КАСАПНИЦАТА в София: Две говеда се състезавали по пътя - стотици хора са заложници на бясното пилене на гуми и никой овластен не решава проблема
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Днес празнуваме Спасовден и професионалния празник на хлебаря.
"Неслучайно на днешния ден хлебарите имаме празник. Хлябът е единствената храна, която обединява хората", сподели за Дарик председателят на Националния браншови съюз на хлебопроизводителите и сладкарите и Мариана Кукушева.
За първи път празникът на хлебарите и сладкарите се чества официално през 1915 г. по предложение на съюза "Задруга на хляба".
Народните вярвания повеляват днес да се прави курбан, а за здраве да се раздават обредни пити хляб и варено жито.
препоръчано
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
2243344
на 21.02.2026
Какво ни чака в годината на Огнения кон
239580
на 14.02.2026
Хороскоп за всички зодии за 6 януари: Добри новини за Телците и Девите
60627
на 06.01.2026


