BG EN

Специалният пратеник на ООН за Либия се оттегля от поста си

СВЕТЪТ ДНЕС

Специалният пратеник на ООН за Либия се оттегля от поста си

4740
на 03.03.2020
Специалният пратеник на ООН за Либия се оттегля от поста си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Специалният пратеник на ООН за Либия обяви, че се оттегля от задълженията си, съобщават световните агенции, цитирани от БНР.

препоръчано

"Две години и половина се опитвах да запазя единството на страната, но здравословното ми състояние не ми позволява да понасям повече този стрес", разясни мотивите за решението си пратеникът Хасан Саламе.

Десета година Либия е обхваната от размирици, които ескалираха преди година с офанзивата на генерал Хафтар срещу Триполи. Миналия месец Саламе събра представители на враждуващите фракции за преговори в Женева, но бойните действия продължиха.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Земеделецът Красимир Кумчев: Можем да бъдем абсолютно независими в производството на храни. Намерението с Кошница с грижа на правителството е добро, но... (ВИДЕО) ПИК TV! Земеделецът Красимир Кумчев: Можем да бъдем абсолютно независими в производството на храни. Намерението с "Кошница с грижа" на правителството е добро, но... (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК