BG EN

"Спешна помощ" готова за стачка след уволнението на шефа й

ЧАС ПИК

"Спешна помощ" готова за стачка след уволнението на шефа й

7307
на 29.05.2014
Спешна помощ готова за стачка след уволнението на шефа й
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лекарите от столичната Спешна помощ са готови да излязат на протест след решението на Министерството на здравеопазването да уволни  уволни шефовете на столичното звено - д-р Георги Гелев и заместникът му д-р Ангел Ангелов заради трагедията с починалата фотографка.

препоръчано

Самият д-р Гелев каза пред Нова телевизия тази сутрин, че още не е уведомен дали е уволнен. От екрана лекарят помоли да бъде изслушан в здравната комисия на парламента, за да има възможност да защити себе си и институцията.

Пред Нова телевизия лекарите от снощната смяна изказаха възмущението си от решенията на министерството. Те обявиха, че са готови на стачни действия и си сложиха протестни лентички. Медиците подкрепят ръководството си, защото виждат проблема другаде - в недофинансирането на спешната помощ и липсата на достатъчно екипи.

За столицата например са нужни около 60 екипа, а са пет пъти по-малко. 

Работата е стресогенна и недобре платена. Освен всичко друго, пациенти постоянно ни плашат с телевизии. Работим под стрес, че ще станеми  медийни звезди, разказа един от дежурните лекари. Друг добави, че с колегите ми са обсъждали и вариант за колективна оставка и твърдо застават зад шефа си. Той самият сподели, че е изненадан и поласкан от подкрепата им.

Екипите непрекъснато намаляват. Стартовата заплата в Спешната помощ трябва да стане поне 1500 лева месечно, посочи д-р Гелев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК