BG EN

Спирките и подлезите в столицата са в добро състояние след снега

ЧАС ПИК

Спирките и подлезите в столицата са в добро състояние след снега

3246
на 05.01.2016
Спирките и подлезите в столицата са в добро състояние след снега
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спирките и подлезите в столицата са в добро състояние след снеговалежите. Това каза директорът на Столичния инспекторат инж. Веска Георгиева, предаде "Фокус".

препоръчано

Тя увери, че вътрешнокварталните улици се чистят едновременно с най-значимите пътни участъци.

„Тази година кметът разпореди едновременно с улиците с обществена значимост да се чистят и вътрешноквартални улици – там, където това се налага, особено в крайградските райони – т.нар. стръмни опасни улици – и фирмите го осигуриха. Разбира се, че в равнинната част, особено в центъра, нямаше нужда от такова почистване, защото нямаше снегонатрупване, но, да кажем, в район „Банкя“ има много такива улици, в район „Витоша“, в район „Панчарево“, в „Кремиковци“, в „Овча купел“ има някои неизпълнения на фирмата. Като цяло обаче те създадоха организация и осигуриха условия за придвижване във вътрешнокварталните улици”, обясни тя. 

Инж. Веска Георгиева допълни, че фирмите, които не са изпълнили задълженията си в срок, ще бъдат санкционирани. „Проблеми е имало на бул. „България“, както и в ж.к. „Люлин“, където фирмата, ангажирана с почистването, се е забавила”, каза още инж. Георгиева.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО! Радев: Американските самолети напускат летище Васил Левски до края на месеца. Цифрата на дефицита ще бъде доста над 3% (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО! Радев: Американските самолети напускат летище "Васил Левски" до края на месеца. Цифрата на дефицита ще бъде доста над 3% (ВИДЕО)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК