ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Част от спортистите на Мексико, които са във Варна за световните работнически игри, трябваше да се справят с предизвикателство, което изобщо няма състезателен характер, съобщава “Петел”.
Малко след 12:00 часа днес, автобусът на мексиканския отбор се оказа блокиран на улица „Сан Стефано”, точно срещу партийния офис на ГЕРБ. Причината – една от колите на използвания за паркинг тротоар беше запречила пътя им. Наложи се част от спортистите да бутат, вдигат и изтласкват возилото.
За въпросния нерегламентиран паркинг в местните медии е писано неколкократно. След репортажи бяха премахнати незаконните колчета, които пазеха места на тротоара. Явно е обаче, че районът съвсем не е подходящ за спиране по пешеходните зони и освен на самите граждани, които трудно преминават в района, спрелите возила пречат и нормалното движението на МПС-та, а сега затрудниха и гостите от Мексико.


