BG EN

Спряха стоки от Китай, Турция и Бангладеш за българския пазар

Икономика

Спряха стоки от Китай, Турция и Бангладеш за българския пазар

14390
на 25.05.2018
Спряха стоки от Китай, Турция и Бангладеш за българския пазар
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Текстилни стоки от Китай, Турция и Бангладеш не са били допуснати до българския пазар поради липса на анализ за допустими стойности на азобагрила, липса на документи и маркировка, поради което се смятат за опасни за човешкото здраве. Това съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването.

препоръчано

В периода 1 февруари - 31 март органите на държавния здравен контрол са извършили проверки на текстилни изделия и облекла, декларирани за внос у нас от трети страни.

Проверяващите са не са допуснали за свободно обръщение 3 173 кг. шалове; 14 333 дамски и мъжки блузи, панталони, тениски, ризи, работни униформи, рокли; текстилни аксесоари; спално бельо, 1 404 400 броя текстилни изделия за еднократна употреба; 55 кг обагрени трикотажни платове от памук и трикотажни части за дрехи.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК