BG EN

Спряха телевизия в Русия заради анкета за Ленинград

ЧАС ПИК

Спряха телевизия в Русия заради анкета за Ленинград

4764
на 30.01.2014
Спряха телевизия в Русия заради анкета за Ленинград
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няколко руски кабелни и сателитни оператори изключиха водещ независим телевизионен канал от пакетите си, след като той предизвика обществен скандал с анкета с въпроса "Трябвало ли е да бъде предаден Ленинград, за да се запази животът на стотици хиляди хора?" по повод годишнината от края на нацистката блокада на града (сега Санкт Петербург) през Втората световна война, предаде Асошиейтед прес. Канал "Дожд", който излъчва по интернет, кабел и сателит, е водещата независима телевизия в Русия.

препоръчано

Собственичката Наталия Синдеева заяви вчера, че доставчиците са били подтикнати от неназовани държавни
служители. Тя твърди, че критичните материали на канала дразнят мнозина в Кремъл. Телевизията се извини за анкетата, която предизвика остра критика и призиви от депутати да бъде закрита, отбелязва Асошиейтед прес. Говорителят на президента Владимир Путин - Дмитрий Песков, заяви че с анкетата "Дожд" е преминал морална "червена линия", но въпросът за закриването е работа на собствениците и операторите на кабелни мрежи.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК