СРИВ ЗА ЕВРОПЕЙСКИЯ ФУТБОЛ В КАТАР: Германия е мъртва! Испания едва издрапа до осминафиналите

40553
на 02.12.2022

Истинска лудница предизвикаха двата мача от група Е на световното първенство, а крайният резултат е капитулацията на Германия, която отпадна и нокаутирана Испания, която обаче с голям късмет продължава към осминафиналите.

На сюрреалистичния турнир в Катар някой реди пасианса на европейските отбори в низходяща градация.

Германия, един от бившите световни шампиони, победи с 4:2 доскоро смятания за футболно джудже отбор на  Коста Рика в първия мач на световни финали, ръководен от женска съдийска тройка. В 10-ата минута Серж Гнабри с глава откри резултата, а още в началото на второто полувреме шокиращ гол вледени германците - Коста Рика изравни чрез Йелцин Техеда. В първия половин час не много чисти голови положения имаше само пред едната врата, но Томас Мюлер с глава, Горецка, Кимих, Мусиала и Серж Гнабри бяха длъжници на тима си. В 43-ата минута дойде и първият шанс за Коста Рика, след като Кейшер Фулер стреля сам срещу Мануел Нойер, но вратарят изби удара му. Германците се самоубиваха бавно на базата на всичките си пропуски - от 61-ата до 67-ата минута те удариха 3 греди, но само неточността на Джамал Мусиала на два пъти и Антонио Рюдигер ги лишиха от гол.

В 70-ата минута костариканците поведоха отново - с 2:1 с попадение на Хуан Пабло Варгас. Само 3 минути по-късно Германия изравни чрез Кай Хаверц, който се превърна моментно в герой, отбелязвайки и второ попадение за 3:2 в 85-ата минута. Никлас Фюлкруг отбеляза четвърти гол за възпитаниците на Ханзи Флик, но и това не бе достатъчно и те отпаднаха от турнира.

В другата среща Испания отърва кожата на косъм, след като загуби с 1:2 от добре организирания в защита тим на Япония. Азиатците първи имаха възможност да открият резултата, но Джуня Ито не уцели вратата в 8-ата минута. Само три по-късно Алваро Мората изведе Испания напред след перфектен гол с глава за 1:0 - негов трети в трите мача от груповата фаза на турнира до момента. В 42-ата минута Олмо проби и опита изстрел, но ударът му бе блокиран от Хидемаса Морита. Испанският вратар Унай Симон пострада след силен удар в началото на втората част, когато Ритсу Доан се разписа за 1:1. Ао Танака вкара за 2:1 за "самураите" в 52-ата минута. Попадението бе отменено, но след ВАР реферът го призна. Японците разчитаха на висока преса, а селекционерът на Испания Луис Енрике пробва нестандартна схема - 4-1-2-3, но в последствие извади от игра и таланта Гави, и голмайстора Мората.

След всички обрати и всеки гол, който променяше класирането в групата, към осминафиналите продължават Япония като лидер с 6 точки и Испания с 4 и с много по-добра голова разлика от третия Германия, който е със същия актив. Отборът на Коста Рика, който огорчи европейските фенове днес, отпада като последен с 3 пункта.

На осминафиналите Испания ще срещне Мароко, а японците ще се изправят срещу Хърватия.

СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО)