BG EN

Сръбските власти освободиха 7-те нашенци, участвали в неразрешен антикитайски митинг

ЧАС ПИК

Сръбските власти освободиха 7-те нашенци, участвали в неразрешен антикитайски митинг

4720
на 17.12.2014
Сръбските власти освободиха 7-те нашенци, участвали в неразрешен антикитайски митинг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Седемте българи, последователи на будисткото движение Фалун Гонг, които бяха задържани в Белград, са освободени и тази нощ се очаква да се върнат в България.

препоръчано

Сръбските власти ги бяха арестували, заради планирано участие в неразрешен антикитайски митинг. Българите са членове и симпатизанти на политическото и религиозно движение Фалун гонг, което е забранено в Китай.

Техни сподвижници от София заявиха, че приятелите им не са имали намерение да организират демонстрация, а само да се запознаят с други практикуващи от движението Фалун Гонг.

Причината за задържането им е, че са правели публични демонстрации без разрешение от властите. От българското външно министерството и консулство се заеха със случая и настояха българите да бъдат освободени.

В Сърбия се проведе международна икономическа среща на върха, на която присъстваше китайският премиер Ли Къцян.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Топ експертът Росен Йорданов разбули мистерията Петрохан: Калушев е преференциален педофил. Сигурно е, че 15-годишният Алекс е бил екзекутиран. Асен Василев публично излъга (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Топ експертът Росен Йорданов разбули мистерията "Петрохан": Калушев е преференциален педофил. Сигурно е, че 15-годишният Алекс е бил екзекутиран. Асен Василев публично излъга (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК