Стабилен като скала Шварцман измъчи Федерер, но Маестрото е на финал

4054
на 02.05.2015

След вчерашната трудна победа срещу Даниел Химено-Травер на четъртфиналите на "TEB BNP Paribas Istanbul Open", Роджър Федерер продължи с експериментите и на полуфиналите.

И този път обаче те се оказаха успешни за Маестрото, който сломи с огромна мъка напористия аржентинец Диего Шварцман с 2-6 6-2 7-5 за близо два часа игра.

Първият сет се превърна в кошмар за Маестрото, който допускаше много грешки. Швейцарецът бе пробит на два пъти, като не достигна до нито един брейкбол в четирите гейма на Шварцман, №63 в световната ранглиста. Така първият сет отиде в историята с 6-2 за южноамериканеца след половин час.

Във втората част Федерер настрои мерника, а Шварцман продължи да се нрави на публиката с високото темпо, което налагаше и страхотния си бекхенд. Маестрото обаче много вдигна нивото на ретур и постоянно притискаше 170-сантиметровия си опонент.

Роджър пропусна два брейкбола във втория гейм, но в четвъртия успя от третия си опит и поведе с 3-1, след което затвърди. В шестия гейм Федерер имаше два скрити мачбола, на Шварцман удържа. С гейм на нула се стигна до 5-2, а минути по-късно резултатът в сетовете вече бе равен след втори пробив.

В третия сет Федерер започна с убедителен сервис гейм, след което пропусна брейкбол. На свой ред Маестрото удържа две точки за пробив в петия гейм, след което нещата продължиха с безапелационни геймове за сервиращите.

Драматично се развиха събитията в десетия гейм, в който безгрешният бекхенд на Шварцман най-накрая му изневери и Федерер стигна до мачбол. Нисичкият аржентинец обаче бе стабилен като скала и не искаше да се предава. След няколко дюса, резултатът отново бе равен - 5-5.

Напрежението натежа на плещите на младия Диего, който в 12-ия гейм се пречупи пред класата на Федерер и при 15-40 изкара форхенд в аут, с който приключи и мачът.

Източник : tennisKafe.com

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете