BG EN

Станишев: Не съм съгласен с Борисов – опозицията не трябва да пречи, а да предлага алтернатива

ЧАС ПИК

Станишев: Не съм съгласен с Борисов – опозицията не трябва да пречи, а да предлага алтернатива

6765
на 09.05.2014
Станишев: Не съм съгласен с Борисов – опозицията не трябва да пречи, а да предлага алтернатива

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Председателят на БСП Сергей Станишев разкритикува мнението на Бойко Борисов, че задачата на опозицията е да пречи.

препоръчано

Неговото разбиране е, че работата на опозицията е да пречи. Аз не споделям това, защото смятам, че работата на опозицията е дава алтернатива за хората“, каза днес червеният водач пред журналисти в парламента.

Той изрази съмнение, че ГЕРБ ще внесат вот на недоверие, както се закани Борисов днес. Станишев припомни, че и преди от опозицията заявявали, че ще инициират такъв вот, но после се отмятали.

Лидерът на БСП коментира и дебатите за отстраняването на Мая Манолова от зам.-председателския пост в Народното събрание. „За съжаление и днес виждаме този безсмислен дебат за оставката на Мая Манолова. Нямат нито идеи, нито истински мотиви, защото това искане за оставка на Манолова е преписано от предишното. Всички го казаха и вие може да ги прочетете и да направите сравнение. Толкова им е капацитетът, за съжаление.“

Според Станишев идеята на ГЕРБ не е да отстранят Манолова, а друга. „Искам да кажа едно нещо – защо го правят днес. Искам българските полицаи и служителите на МВР – 50 000 души, да знаят кой саботира този закон. Те се гаврят с тях – Цветанов и Борисов. Искат на всяка цена да попречат, след като те четири години унижаваха служителите на реда, превърнаха ги в свой политически инструмент. Не се грижиха за тях и приемането на този закон, който дава защита на социалните права за служителите на МВР, който им гарантира заплащането на извънредния труд и нощния труд, за нормално кариерно развитие, без да зависят от произвола на политическото ръководство, е полезно и очаквано от служителите на МВР и ние ще го приемем независимо от пречките и обструкциите, които създава ГЕРБ.“

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК