Станишев: Разговорът между Борисов, Кокинов и Найденов е като сцена от "Кръстникът"
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"В чуждата преса днес сравняват разговора между Бойко Борисов, градския прокурор на София Николай Кокинов и Мирослав Найденов със сценки от филма "Кръстникът". Питам кога България е била управлявана по този престъпен начин?" Това заяви преди минути лидерът на БСП Сергей Станишев.
Станишев потвърди ангажимента да бъдат запазени, развивани и стабилизирани държавните "Мини Марица Изток" и ТЕЦ "Марица Изток 2", и да не се позволи те да бъдат разпарчатосани и приватизирани. Той изтъкна, че за първи път от 30-40 години България не изнася ток, а е транзитна страна за пренос от Унгария и Румъния. "Ще променим условията така, че българските производители на електроенергия да станат конкурентноспособни”, добави Станишев и подчерта, че първа спешна мярка в тази посока е намаляването на таксата пренос на електроенергия. Това според лидера на социалистите ще донесе стотици милиони левове годишно, оборот в енергетиката, в икономиката, а от там – и доходи на хората.
"Ще намерим нужния баланс да се развиват и частните централи в региона, но ще водим разговори за цената на тока”, каза още Станишев.
Станишев беше на посещение в Раднево, където освен че се срещна със симпатизанти, купи и рокличка за дъщеря си Дария.


