Станишев се уплаши от протестиращите българи в Лондон, отмени си лекция в елитен университет (снимки)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Сергей Станишев е трябвало да изнесе лекция в най-елитния икономически универститет във Великобритания - London School of Economics, но в последния момент ангажиментът му, поет в качеството му на лидер на Партията на европейските социалисти (ПЕС), е бил отменен.
Това става ясно от писмо, изпратено на редакционната поща на ПИК от три представителки на движението ДАНСwithme Лондон - Десислава Христова Соня Меркова и Елена Божинова.
Те разказват в писмото си следното:
"На 26 ноември 2013 г. в Лондонското училище по икономика и политически науки (LSE) беше планирана лекция на д-р Сергей Станишев, в качеството му на председател на ПЕС, както и в качеството му на възпитаник на LSE, защото в периода 1999–2000 г. специализира международни отношения и защитава научно изследване на тема „Съвременната външна политика на Русия“. Заглавието на лекцията беше обявено като "Бъдещето на разширяването на Европейския съюз" (The Future of EU Enlargement: http://www.lse.ac.uk/IDEAS/events/events/2013/131126---Future-of-EU-Enlagement.aspx)".
"По разбираеми причини, тази новина беше посрещната с вълнение от българската общност в Лондон, част от ДАНСwithme движението", казват в писмото си студентите и прилагат следните снимки:


По-малко от седмица преди обявената дата (сряда 18 моември) обаче, участието на Станишев е отменено. Няма конкретна информация за причините за това. Вместо него в събитието са участвали представители на Европейската комисия,The Economist, LSE, както и български представител - д-р Димитър Бечев, Директор на Българския офис на Европейския съвет по външна политика, поддръжник на анти-правителствените протести и част от групата на преподавателите, подкрепящи Ранобудните студенти.
По повод предварително организираната лекция, българи от ДАНСwithme Лондон освен това са изпратили писмо до LSE с мотиви защо Сергей Станишев не е подходящ да бъде поканен за лектор.
Дали причината участието му да бъде отменено е писмото или пък самото негово нежелание да говори в напрегнатата атмосфера, не става ясно.
По този повод ПИК се обърна с въпрос към пресцентъра на БСП. "Не разполагаме с информация за ангажиментите и програмата на Сергей Станишев в качеството му на лидер на ПЕС", беше лаконичният коментар на пиарите на червената партия.


