BG EN

Стефан Данаилов в битка за оцеляване: Мъката по Мария ме държи жив!

ЧАС ПИК

Стефан Данаилов в битка за оцеляване: Мъката по Мария ме държи жив!

12125
на 15.05.2014
Стефан Данаилов в битка за оцеляване: Мъката по Мария ме държи жив!

Актьорът обещал на съпругата си преди смъртта й да продължи да играе в театъра

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В името на любимата си Мария, която 50 години бе неотлъчно до него в добро и зло, ще продължи да се бори с живота Стефан Данаилов. Знаменитият Ламбо изгуби своята муза, но заради обещанието си към нея на смъртния й одър да не се предава, ще се върне в театъра само месец след кончината й и няма да спира работа дори за миг.

препоръчано

„Мъката ми към Мария е огромна, но тя ме държи жив. Нямам право да рухна, защото това е последното нещо, което тя би искала. Вечерта преди да почине, точно тя бе човекът, който ми каза да вървя да играя в театъра и затова няма да спра да работя. Ще продължа напред - въпреки страданието, въпреки непоносимата болка. Със стиснати зъби и юмруци от яд към съдбата, която ни отреди временна раздяла, аз ще продължа напред”, категоричен е Ламбо.

И наистина изпълнява обета пред покойната си съпруга. Седмица след кончината й на 23 април Данаилов се върна на работа и в парламента, където е депутат от БСП, и в НАТФИЗ, където преподава на класа си от млади таланти.

Преди дни пък стана ясно, че отново ще се появи и пред вярната си театрална публика. Той е решил в крайна сметка да играе ролята си в „Пигмалион” на Народния театър, чието последно представление се осуети именно заради личните му проблеми. Вечерта преди Мария да почине, актьорът трябваше да излезе на сцената, но от притеснение заради състоянието й получи сърдечна криза и бе откаран по спешност в болница минути преди старта на спектакъла. Лекарите успяха да овладеят проблема и да върнат сърцето му в ритъм, но след това получи най-тежкия удар, от който цял живот ще го боли – съпругата му и вярна спътница в живота си отиде от този свят. 

Според близките му той вече е в по-добро здравословно състояние и макар в душата му да тлее страшна рана, физически той бил устойчив. Лекарите вече са приключили с химиотерапиите, които му правеха заради рака. Бившият министър на културата се пребори с опасната болест лимфом през март, но френските специалисти, които го лекуваха 3 месеца в Париж, препоръчали вливанията да продължат профилактично на известни интервали до края на пролетта. Сега специалистите били сигурни, че Ламбо е преборил рака и имал зелена светлина да работи пълноценно.

Все пак за здравето му денонощно бди и доведеният му син от Мария – режисьорът Росен Цанков, който актьорът чувства като собствено дете и е отгледал от малък с много любов. След смъртта на майка си, той се преместил временно в жилището й при Стефан Данаилов, за да не го оставя сам със скръбта му нито за минута.

„Той наистина е много загрижен за Ламбо, когото чувства като свой баща. Напълно му отдава времето си в желанието да не му позволи да рухне психически и да преодолее първоначалния шок”, обясняват близки до семейството на актьора. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Правителството падна. Росен Желязков: Подаваме оставка! (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Правителството падна. Росен Желязков: Подаваме оставка! (ВИДЕО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК