3533
на 14.12.2012
Автор:   Мара Калчева

Българката върви шеста на Световните игри по интелектуални спортове

Антоанета Стефанова постигна една победа и три ремита в първите четири партии от турнира по ускорен шахмат на Световните игри по интелектуални спортове в Пекин. В първите три кръга Антоанета Стефанова завърши реми срещу Елизабет Пац (Германия), Пиа Крамлинг (Швеция) и Харика Дронавали (Индия), а в четвъртия кръг спечели срещу Виктория Чмилите (Литва). Световната вицешампионка по класически шахмат и световна шампионка по ускорен шахмат е с 2,5 точки актив и заема шесто място във временното класиране. Начело в подреждането е световната шампионка Хоу Ифан (Китай) с 3,5 точки, пред Катерина Лахно (Украйна) и Хампи Конеру (Индия) с по 3 точки. В петия кръг Антоанета Стефанова ще играе с белите срещу лидерката Хоу Ифан. В шахматните състезания участват 16 мъже и 16 жени. По програма предстоят последните три кръга от турнира по ускорен шахмат в събота (15 декември). В неделя (16 декември) ще се играят първите осем кръга на турнира по блиц, а в понеделник - останалите седем кръга или общо 15 кръга по швейцарска система. На 17 и 18 декември (вторник и сряда) ще се играят седемте кръга от блинд турнира.

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)