ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Британското издание “Backpage football” припомни за няколко странни назначения на мениджъри в световния футбол. Едно от тях е решението на испанския Селта да вземе Христо Стоичков през април 2007 година.
“Само ръководството на Селта знае защо назначи темпераментния българин през 2007 г. Едно е сигурно – не беше заради треньорската му кариера. Единственият му подобен опит преди това беше работата му в националния отбор на България. Там той стана известен с това, че в мач срещу Малта запожи на странната схема 2-4-4 и в резултат на това тимът му изоставаше в резултата в продължение на един час. Самият Стоичков гордо заяви, че не залага много на тактиката. Освен това той се скара с голяма част от играчите, което принуди някои от тях, дори Стилиян Петров, да откажат да играят за националния отбор. Стоичков обиди румънците преди европейска квалификация и дори ги обвини в уреждане на мач. След като под негово ръководство Селта изпадна от Примера дивисион, българинът напусна под предтекст “семейни причини”, е коментарът на изданието за назначението на Стоичков в Селта.
Назначението на Рафаел Бенитес за мениджър на Челси преди няколко седмици предизвика остра реакция от страна на феновете на тима. Привържениците не бяха доволни от уволнението на Роберто ди Матео, който изведе "сините" до триумф в Шампионската лига само за три месеца на поста. Освен това феновете на Челси имат стара вражда с Рафаел Бенитес от времето, когато испанецът беше мениджър на Ливърпул. Пристигането на Бенитес на “Стамфорд Бридж” беше определено като едно от най-странните треньорски назначения в историята на футбола.


