BG EN

Стокооборотът между Русия и Китай за първите шест месеца на годината е паднал с 5,6 процента

СВЕТЪТ ДНЕС

Стокооборотът между Русия и Китай за първите шест месеца на годината е паднал с 5,6 процента

8694
на 14.07.2020
Стокооборотът между Русия и Китай за първите шест месеца на годината е паднал с 5,6 процента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стокообменът между Русия и Китай за първите шест месеца на 2020 година се е свил с 5,6 процента в сравнение с аналогичния период от миналата година и е достигнал 49,16 млрд. долара, съобщава РИА „Новости”, като се позовава на данни от Главното митническо управление на Китай.

препоръчано

Китайският износ за Русия в периода януари – юни е паднал с 6 процента като годишно съотношение и е достигнал 20,94 млрд. долара. Руският износ за Китай се е свил с 5,73 процента до 28,22 млрд. долара.

Само през юни стокооборотът между двете страни е достигнал 8,19 млрд. долара, като Китай е доставил на Русия стоки за 3,98 млрд. долара, а Русия за Китай - за 4,2 млрд. долара.

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК