Столичани започнаха изнасянето към родните места - очаква се 150 000 коли да напуснат София по празниците
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Около 150 хиляди автомобила се очаква да напуснат София за предстоящите празници, съобщи пред БНР старши инспектор Николай Крушарски от сектор "Видеонаблюдение" в столичния КАТ. МВР ще разположи допълнителни патрули по изходите на столицата, допълни той.
В последните два дни от „Пътна полиция“ отчитат намаление на трафика в столицата. Според старши инспектор Крушарски, вероятно част от жителите на града са тръгнали към местата, където ще прекарат Великден.
Въпреки това обаче, мерки ще бъдат взети. "Имаме готовност, ако се наложи на 13-и и на 14-и сутринта да организираме и да подпомагаме движението, за да могат хората да напуснат безпрепятствено и възможно най-бързо", обясни инспекторът.
За последните три месеца в София са хванати близо 15 000 водачи да карат с превишена скорост. Най-често това са шофьори на възраст до 45 години, а местата, където най-често извършват нарушенията са големите булеварди, Околовръстен път, „Цариградско шосе“, „Ботевградско шосе“, изходите към Костинброд, село Волуяк. Там полицията е констатирала случаи на движение с доста превишена скорост.
От „Пътна полиция“ обясниха, че е предприета кампанията срещу водачите, каращи в бус лентите. Заради това полицейски патрули масово ще продължават да спират колите, движещи се в платното за градския транспорт.


