BG EN

Столичната община обяви нов конкурс за фигури на Бай Ганьо и Алеко

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Столичната община обяви нов конкурс за фигури на Бай Ганьо и Алеко

5179
на 19.03.2015
Столичната община обяви нов конкурс за фигури на Бай Ганьо и Алеко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Столичната община е анулирала конкурса за фигура на Алеко Константинов и героя му Бай Ганьо, която да бъде поставена на единствения пешеходен булевард "Витоша", и е я обявила нов конкурс. В сайта за обществени поръчки местната управа е пуснала нов конкурс с дата 17 март.

препоръчано

В предишното състезание победители станаха проект "Круша" на архитект Станислав Константинов и проф. Георги Чапкънов, които спечелиха 2 000 лева награда. Сега общината е обявила конкурс за проектантски колектив с поне един скулптор и един архитект с пълна проектантска правоспособност.

За първо място е предвидена награда от 2 000 лева, за второ - 1 500 лева, и за трето - 1 000 лева. На класирания на първо място проектантски колектив ще се възложи изготвяне на работен проект. Крайният срок за подаване на документи е 8 май. Конкурсът се провежда при участие на поне три проекта.

Ако са по-малко, конкурсът ще бъде прекратен и авторите получават по 200 лева на проект. Първият конкурс беше анулиран, защото нямаше задължителното по закон одобрение от Министерството на културата.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК