BG EN

Столтенберг: Съществува реална опасност Путин да не спре в Украйна

Европа

Столтенберг: Съществува реална опасност Путин да не спре в Украйна

4626
на 14.12.2023
Столтенберг: Съществува реална опасност Путин да не спре в Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В случай, че Русия спечели войната в Украйна, съществува "реална опасност" руският президент Владимир Путин да не спре дотам, предупреди генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, цитиран от Франс прес.

препоръчано

"Ако Путин спечели в Украйна, има реална опасност агресията му да не спре дотам", заяви пред медиите генералният секретар, като подчерта необходимостта от продължаване на военната помощ за Киев. "Нашата подкрепа не е благотворителност, това е инвестиция в нашата сигурност", добави той в момент, когато руският президент Владимир Путин заяви от Москва, че руските сили подобряват позициите си по почти цялата фронтова линия в Украйна.

"Спирането на военната помощ за Украйна само ще удължи войната, а няма да ѝ сложи край", предупреди Столтенберг. "Единственият начин за постигане на траен и справедлив мир е да бъде убеден руският президент Путин, че няма да спечели на бойното поле", добави той.

"А единственият начин да се уверим, че президентът Путин ще разбере, че няма да спечели на бойното поле, е да продължим да подкрепяме Украйна", подчерта генералният секретар на НАТО.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК