ГОРЕЩО
ПЪРВО В ПИК! Делян Пеевски: Продължаваме последователно да работим за хората
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ с ТРИ ИЗВОДА след загубата на изборите. Борисов: Не смятам да си подавам оставката. Народът си избра вожд и сега трябва да ги води (ВИДЕО)
ЖЕСТОКАТА ИСТИНА! "Възраждане" и ГЕРБ губят по 200 хиляди гласа, дерибеите на Доган - 130 хиляди, БСП почти 100 хиляди
А СЕГА НАКЪДЕ? Австрийски медии с анализ за победата на Радев - от какво се опасява Брюксел
Лудогорец е в слаба форма преди срещата с ЦСКА в Разград
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Два месеца след разрушаването на "Джунглата", стотици бежанци са се върнали да живеят тайно в убежища около Кале с надеждата да излязат от страната и да се установят в Англия, сочи разкритие на "Индипендънт".
По данни на изданието към момента в района има поне шест неофициални убежища, като техният брой се увеличава значително пред последните две седмици.
Предполага се, че става дума за около 130 мигранти, които са обитавали лагера преди да бъдат евакуирани и преместени в приемни центрове из Франция. Много от тях са деца, на които им е било отказан бежански статут и сега се опитват да напуснат страната, за да стигнат Великобритания.
препоръчано
свързани новини
Изведоха над 1600 деца от лагера "Джунглата" в Кале
9973
на 03.11.2016
Започна финалното разчистване на „Джунглата“ в Кале
8750
на 27.10.2016


