СТРАТЕГ: Люпко научи ЦСКА на тактиката от Бари

11035
на 27.07.2019

През 1991-а Любко Петрович достигна своя велик миг в Бари – победа с „Цървена звезда“ на финала за КЕШ срещу „Марсилия“ (0:0 и победа с дузпи). 19 години по-късно сръбският корифей научи и ЦСКА да играе в неговия любим стил – безкрайно здрава защита и изчакване на удобния миг.

След като допусна пет гола на „Българска армия“ в първенството ЦСКА срази хърватския „Осиек“ с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Любко смени тактиката на 3-5-2 и успя. Защитата на „червените“ изглеждаше преобразена и сигурна с изключение на една неточност на Жеферсон през второто полувреме. Петрович „заключи“ вратата и изчака момент на гениалност от страна на Евандро. Трениралият редом с Неймар в олимпийския отбор на Бразилия нападател вкара фантастично с удар от въздуха. ЦСКА нямаше друг точен изстрел, но и не бе необходим – 1:0 е перфектен турнирен резултат, пише "Труд".

В Хърватия признаха Петрович, тръгнал и като футболист, и като треньор от „Осиек“. „Опитният Любко избра тактиката с ясната мисъл, че двубоят ще се реши в 180 минути, а не в 90 – пише в. „24 сата“. – „Осиек“ със сигурност разполага с качеството да отстрани ЦСКА.“

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 април - Овните са крайно чувствителни, Водолеите да не се захващат с нови задачи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 април - Овните са крайно чувствителни, Водолеите да не се захващат с нови задачи
СУПЕР ШОУ! ПИК изненада Кирил Петков с уникален подарък за рождения му ден, той: Голяма радост ще е за вас да си отида в Канада, но това няма да се случи (ВИДЕО/СНИМКА) СУПЕР ШОУ! ПИК изненада Кирил Петков с уникален подарък за рождения му ден, той: Голяма радост ще е за вас да си отида в Канада, но това няма да се случи (ВИДЕО/СНИМКА)