BG EN

Стратегически инвеститор стъпва в Бургас! Налива 124 млн. евро в супермодерна база

Икономика

Стратегически инвеститор стъпва в Бургас! Налива 124 млн. евро в супермодерна база

39210
на 15.08.2018
Стратегически инвеститор стъпва в Бургас! Налива 124 млн. евро в супермодерна база
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стратегически инвеститор се готви да стъпи в Бургас. Става въпрос за дружеството "2 МЕКС" ЕАД, което има издаден сертификат от държавата за "Приоритетен инвестиционен прокет" от края на миналия месец. Плановете на компанията са да инвестира 124 млн. евро в новата си база в Бургас, а производствената дейност ще е насочена към изграждането на супермодерни железопътни колела, оси и други елементи за жп строителството, което е сред стратегическите цели на Европейския съюз в следващите няколко десетилетия. 

"МЕКС" ЕАД избра Бургас заради изключителната подкрепа, получена от Общината и от "Индустриален логистичен парк-Бургас". Теренът, който са избрали е в промишлена зона "Север", а плановете им са да изградят отклонения към жп инфраструктурата и цяла нова гара, съобщава "Флагман".

По план след пълното реализиране на инвестицията трябва да се осигурят около 400 нови работни места.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК