Страхотен празник за "смърфовете"

28055
на 25.07.2019
Страхотен празник за смърфовете

Локомотив Пловдив даде прекрасен подарък на феновете си по случай 93-ата годишнина на клуба, побеждавайки с 2:0 Спартак Търнава в двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа. И двата гола на "Лаута" отбеляза капитанът на "железничарите" Димитър Илиев от дузпи, които пък бяха изработени от Момчил Цветанов, който направи много силен мач днес. Илиев откри резултата с точен удар от бялата точка в 39-ата минута, а след почивката (61) отново показа хладнокръвие при втората дузпа. Реваншът е на 1 август, а крайният победител ще играе срещу продължилия от двойката Страсбург - Макаби Хайфа.

Първата по-интересно положение бе на сметката на гостите в 6-ата минута, когато след корнер Луков изби топката, но отбраната не успя да изчисти в предни позиции, след което кълбото бе върнато в пеналта и Таварес отправи опасен удар с глава, но за щастие на „черно-белите” в аут.

Пет по-късно пловдивчани бяха много близо до гола – Карагарен задържа топката на десния фланг, пусна по земя за Ожболт и словенецът бързо отправи удар, който бе избит с усилие от Русов.

В 18-ата минута словаците организираха бърза контра, Ван Кесел бе изведен на чиста позиция, но Момчил Цветанов успя да се върне и да попречи на нападателя да нанесе точен удар, като Ван Кесел стреля покрай левия страничен стълб в аут.

В следващите минути и двата тима размениха по няколко атаки, но без да се стигне до възможност за откриване на резултата. В 34-ата минута капитанът Димитър Илиев пробва далечен удар, но Русов отново бе на мястото си и спаси.

Четири по-късно „смърфовете” получиха правото да изпълнят дузпа. Момчил Цветанов бе фаулиран от Менич, а при последвалия 11-метров наказателен удар, капитанът Димитър Илиев не трепна и даде преднина на Локо..

„Смърфовете” започнаха второто полувреме много агресивно, като за няколко минути направиха редица пропуски пред вратата на словаците. Първо удар с глава на Езе бе избит с усилие от вратаря, а малко по-късно Анте Аралица получи отлично подаване от Умарбаев, овладя на гърди и стреля в движение, но встрани от вратата. В 59-ата минута Карагарен проби отдясно в наказателното поле, след което падна на земята след контакт с бранител, но реферът подмина ситуацията.

Секунди по-късно домакините получиха втора дузпа. Отново Момчил Цветанов бе по-бърз от бранителите на гостите и бе спрян непозволено от Оршула, за което реферът отсъди нова дузпа. Пак зад топката застана капитанът Илиев, като отново не показа колебание и прати технично топката в долния ляв ъгъл, а вратарят Русов само изгледа кълбото.

„Смърфовете” не изпуснаха инициативата в следващите минути. Във финалните минути пък словаците се активизираха в предни позиции, но не успяха да пробият добре организираната отбрана на „черно-белите”.

Така Локомотив спечели първия двубой с 2:0, реваншът е на 1 август в Словакия, акцентира "Новспорт".

СЪСТАВИ:

Локо Пд: 71. Луков, 6. Езе, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 10. Умарбаев, 12. Ожболт, 14. Илиев (к), 20. Петрович, 34. Витанов, 50. Томашевич, 77. Аралица

Спартак Търнава: 31. Русов, 7. Оршула, 10. Дангубич, 12. Тешия, 17. Менич, 27. Халилович (к), 29. Месик, 33. Таварес, 36. Ловат, 44. Захуменски, 99. Ван Кесел

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)